Блогот на Богдан. Нено Богдан!

мој мејл: blogatash@yahoo.com

♣ ЧETИPИ ГOДИHИ БЛOГИPAЊE

with 10 comments

П.С: Обично правам пауза во текот на летните месеци, ама оваа година се погоди да направам пауза, поради сплет на субјективни и објективни околности во текот на месеците мај и јуни. Како и да е, тоа само значи дека наместо од септември, оваа година новата сезона на блогирање кај мене ќе почне од наредниот четврток, 12ти јули, и ќе продолжи во текот на целото лето со рамномерен ритам.

Тоа значи дека веќе за неколку дена треба на блогов да ја очекувате колумната „Геометриска прогресија“. Седум дена потоа ќе ве запознаам со „Уште неколку рециклирани артефакти“, па потоа ќе ви објаснам „Како треба да се читаат митовите“ за на втори август да споменам нешто за некои „Празнични борби“, по што во живот ќе ги вратиме „Избришаните“ и ќе разјасниме поради кои причини едноставно „Нема назад“ и ќе продложиме храбро напред со нови свежи колумни.

И затоа повелете тука веќе во четвртоков што следи и потоа секој нареден четврток за нови колумни на блогов.

Во меѓувреме, бидете поздравени 😉

Advertisements

Written by nenobogdan

08/07/2012 at 16:37

Posted in Uncategorized

Tagged with

10 Responses

Subscribe to comments with RSS.

 1. Odlicen blog. Poveke od solidni kolumni vo Fokus.
  Debela podrska od mene vo sekoj smisol.

  stefanb587

  08/07/2012 at 20:39

 2. Greetings from Sardinia, congratulations for the blog

  lafontedeglidei

  08/07/2012 at 21:30

 3. Колку убави македонци и македонки успеа да одвратиш од исселување за овија 4 години?
  хе хе хе хе хе

  nikola

  09/07/2012 at 08:25

 4. samo napred kolku i da ne se slagame za nekoi raboti

  Neno

  09/07/2012 at 20:31

 5. Честитки за јубилејот и благодариме за убавите и поучни постови/колумни со кои не почестваше редовно. Имаше што да се прочита!
  Поздрави и успешна блогерска петта година! 🙂

  alexandro

  10/07/2012 at 09:05

 6. Има неколку луѓе кои ги почитувам по тоа што го мислат, кажуваат и пишуваат, како на пример Никола Младенов,Јадранка Костова, а еден од тие си и ти.Твоите колумни ги читам со задоволство во Фокус и можам да кажам слободно дека се тоа најинтелегентните размислувања што можат да се прочитаат во Македонија нормално после Никола ха.Да има стотина како вас Македонија ќе биде навистина пристојно место за живеење.Вака вие сте малку а и ние што ги разбираме пораките од вашите коментари исто така што не значи дека ќе остане така Поради стеснет маневарски простор околу компјутерот не можам многу често да седнам и да читам или коментирам но ќе се обидам во иднина да бидам поприсутен на блогот.Во секој случај само напред во нови коментари.

  Trajce

  31/07/2012 at 21:21

  • Благодарам на комплиментите 🙂

   Да има стотина како мене Македонија ќе биде пристојно место за живеење, ама ако Македонија е пристојно место за живеење ќе нема потреба од таквите како мене, нели 😀

   Поздрав 😉


Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: